Logo
ZLATÁ PAŘÍŽ

ZLATÁ PAŘÍŽ


Náš nadační fond se zaměřuje primárně na podporu sportu a pohybových aktivit dětí se všemi typy zdravotního postižení. Máme kolem sebe ale zároveň i výkonnostní sportovce, kteří nám s tímto pomáhají. Zúčastňují se pravidelně našich akcí, motivují naše malé sportovce – jsou jejich vzory. A proto jim chceme poděkovat a jejich pomoc oplatit.

Sbírka „Zlatá Paříž“ je zároveň i projektem, který vznikl právě za účelem podpory těchto výkonnostních sportovců. S blížící se Paříží 2024 mají zvýšené nároky na přípravu, ale i například na osobní prezentaci. Proto jsme je vzali pod Emilácké křídlo a s týmem našich nejbližších spolupracovníků jsme vytvořili koncept jejich podpory, do kterého patří mimo jiné i fundraising. Rádi proto s Vámi vytvoříme marketinkovou spolupráci, nebo tyto sportovce ucházející se o nominaci na paralympiádu můžete podpořit darem prostřednictvím naší sbírky.


Buďte součástí naší cesty!


Arnošt Petráček


„Nedostatek finančních prostředků a absence zázemí týmu mě v roce 2022 přivedla k Emilovi s žádostí o pomoc a spolupráci. Ten kolem mě vytvořil tolik potřebný tým, který se začal starat o moji osobní prezentaci. Vytvořil mi nový grafický vizuál, webové stránky, začal mi spravovat sociální sítě a přivedl nové partnery.

Jsem rád, že u Emila našli pomoc i další sportovci, kterým chci pomoct i já. Proto Vás spolu s nimi žádám, staňte se součástí teď už naší společné cesty!“


A proč „Zlatá Paříž“? Všichni naši sportovci sice nemusí dosáhnou na „zlato,“ ale pro nás už jen jejich pouhá snaha kvalifikovat se na paralympiádu zaslouží zlaté ocenění a podporu. Přečtěte si jejich příběhy.


Přispěním podpoříte všechny sportovce v projektu Zlatá Paříž.

Hejbni křídlem pro tento příběh!

Související příběhy

Radek Procházka

"Do Paříže mi chybí už jen kousek"

Radek Procházka
237 000 Kč

Jmenuji se Radek Procházka, žiji relativně normální spokojený život na čtyřech kolečkách, který začal v roce 1985. Vystudoval jsem nejprve průmyslovku a poté fakultu zaměřenou na ekonomii v Brně, kde jsem se stal inženýrem. Kromě práce na PC mě baví cestování, šachy, 3D tisk a hlavně sport. Na vysoké škole jsem se oženil s Verunkou, mám syny Tomáše a Lukáše.

Anastasja Vištalová

"Chci zažít paralympijský hattrick!"

Anastasja Vištalová
100 000 Kč

Jmenuji se Anastasja Vištalová a je mi 28 let. Mám vystudovanou Univerzitu Karlovu – právnickou fakultu. Právní prostředí mě velice naplňuje, ráda pomáhám lidem. I proto jsem se po studiu rozhodla se vydat na cestu advokátky. V současné době pracuji jako advokátní koncipientka v Praze. Jsem ráda, že můžu jak sobě, tak i širokému okolí ukázat, že handicap není překážka k prožití kvalitního života a seberozvoji. Mezi mé koníčky patří kromě sportovního vyžití také čtení, trávení času s kamarády nebo rodinou, či kultura – ráda chodím na různé výstavy, do divadla, do kina nebo na procházky do přírody.

Alexandra Borská

„S Vámi doplavu až do Paříže!“

Alexandra Borská
200 000 Kč

Alexandra je usměvavá, energická, a přitom skromná dívka, se kterou se život rozhodně nemazlil. A právě přesto, nebo možná právě proto, je neuvěřitelně bojovná a empatická, se srdcem na dlani. Alex má rozštěp páteře, vrozenou vadu pánve a kyčle, parézu levé nohy (nefunkční svaly, kotník, koleno, včetně necitlivosti celé levé dolní končetiny) a k tomu přidružené pohybové omezení svalů trupu a zad na levé straně. Od narození je velkou bojovnicí. Miluje sport. Chtěla být baletkou, ale jediné, co ze začátku mohla dělat, bylo plavání. Voda se postupně stala jejím živlem.

Agáta Koupilová

Plavecká příprava

Agáta Koupilová
200 000 Kč

Od roku 2008 se věnuji závodnímu plavání a v současné době také studuji na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Kvůli předčasnému porodu mi byla diagnostikována dětská mozková obrna. V roce 2015 se u mě bohužel projevilo další závažné neurologické onemocnění – polyneuropatie. Jde o nemoc, která mi způsobuje velké bolesti nohou. V roce 2016 se moje pohybové omezení zhoršilo natolik, že jsem musela začít používat mechanický vozík.

© Nadační fond Emil | 2019 - 2024
Created by
Created by MODERI s.r.o.